NÁROD SOBĚ - KULTURA TOBĚ / THE ATAVISTS I NOISY POTS

NÁROD SOBĚ - KULTURA TOBĚ / THE ATAVISTS I NOISY POTS

27.2.2021

Národní divadlo zažije největší koncert v dějinách. Ze šesti různých scén zahraje 40 kapel. Jedna z největších kulturních institucí se v sobotu 27. února promění v koncertní halu hned s několika scénami, na nichž vystoupí sóloví umělci i kapely mnoha žánrů. Sejdou se, aby upozornili na stav, ve kterém se kultura bez možnosti pořádání akcí nachází. A také na to, že současná situace nezasáhla jen je samotné, ale mnoho dalších profesí, které se již téměř rok nemohou ke své práci vrátit. Přímý přenos koncertu Národ sobě – kultura tobě uvede ČT art, zahájení uvidíte i na ČT1. Iniciátorem koncertu jsou pořadatelé pražského hudebního festivalu Metronome. Program se zaměří na prolínání žánrů a spolupráci známých umělců představujících často zcela rozdílné styly. Vystoupí i představitelé klubové scény a opomenuty nebudou ani umělecké či technické profese. V rámci tříapůlhodinového maratonu živé hudby vystoupí kromě jiných také naše kapely - The Atavists a Noisy Pots! Dále se můžete těšit na kapely Lucie, Jelen, Mig 21, Monkey Business, P.S.H., Wohnout, DJ Roxtara a mnoho dalších. Zazpívat přijdou i legendy Michal Prokop, Ivan Hlas,Jana Kratochvílová nebo třeba instrumentální sólista Pavel Šporcl. Lucie vystoupí s Orchestrem Národního divadla a diváci se mohou těšit na spoustu dalších netradičních spoluprací interpretů napříč žánry i věkovými generacemi. Kromě zpěváků a kapel vystoupí také herci a balet Národního divadla, Laterny magiky, zapojí se například i Signal festival. Večerem provedou Ondřej Cihlář a Petr Prokop z divadla VOSTO5.

Hudební dramaturgii večera připravil Petr "Kuzhell" Blažek z 420 Production!

Hudební branže stojí před kolapsem. Bez podpory státu přijde brzy o práci až 65 000 lidí

Hudební branže stojí před kolapsem. Bez podpory státu přijde brzy o práci až 65 000 lidí

11.5.2020

Hudební sektor se hroutí. Kvůli koronakrizi přicházejí o práci umělci,nástrojaři, zvukaři a další profesionálové z oboru.Dohromady 130 000 lidí,přičemž polovina je ohrožena bezprostředně. Hudební sektor byl zasaženjako první a na systematickou podporu zatím stále čeká. Proto desítky organizací a jednotlivců z branže spojily síly a založily pod hlavičkouČeské obce hudební iniciativu #zazivouhudbu. Cílem je čelit kolapsu odvětví s ročním obratem přes 20 miliard korun. „Hudební sektor si žádá nemalé vstupní investice a je odkázaný na sezónní výdělky. Už dnes víme, že letošní sezóna zaznamená propad o přibližně 10 miliard korun, tedy o polovinu. Náš obor krize zasáhla jako první a vzpamatuje se z ní jako poslední. Okamžitá opatření dokáží zabránit skokovému růstu nezaměstnanosti, dlouhodobá pomohou znovu nastartovat hudební scénu. S následky krize chceme bojovat, ale bez podpory státu hrozí, že se obor nedokáže postavit zpět na nohy,” říká mluvčí České obce hudební, iniciující projekt #zazivouhudbu, Alexandr Smutný.

Pokračování tiskové zprávy zde.

"Junglistic culture" další singl od skupiny N.O.H.A.

"Junglistic culture" další singl od skupiny N.O.H.A.

1.5.2020

Vydání nového alba "Process of living" klepe na dveře! A tak N.O.H.A. posílá další singl, který nese název "Junglistic culture". Poslechnout si ho můžeš zde.

"Noi Po" od Noisy Pots!

"Noi Po" od Noisy Pots!

1.5.2020

Noisy Pots posílají další singl! Tentokrát s názvem "Noi Po", na kterém spolupracovali s Dětským sborem Českého rozhlasu! Video ke zhlédnutí zde.

Videoklip z karantény od skupiny N.O.H.A.

Videoklip z karantény od skupiny N.O.H.A.

22.4.2020

Corona virus řádí v celém světě. N.O.H.A. natočila karanténní video k singlu "Park in the dark". Jelikož člen kapely MC Chevy žije v Německu, bylo téma klipu "z domova" jasnou volbou. Video ke zhlédnutí zde.

Noisy Pots a jejich "Bad day"

Noisy Pots a jejich "Bad day"

16.4.2020

Zimní melancholie, chmuravé počasí a denní fuck upy. Tak popisují Noisy Pots dobu, kdy vznikl singl "Bad day". Poslechnout si ho můžeš zde.

"Irrational" - to je nový singl od Noisy Pots!

"Irrational" - to je nový singl od Noisy Pots!

5.4.2020

Noisy Pots posílají singl z připravovaného EP! Poslechni si ho zde.

"PRESSURE" nový videoklip od N.O.H.A.

"PRESSURE" nový videoklip od N.O.H.A.

20.2.2020

Je to tady! Nový videoklip od skupiny N.O.H.A. je online! Podívat se na něj můžeš zde.

N.O.H.A. posílá teaser k videoklipu "PRESSURE"

N.O.H.A. posílá teaser k videoklipu "PRESSURE"

11.2.2020

N.O.H.A. posílá video teaser ke klipu "PRESURE". Video ke zhlénutí zde.

"Gothai samurai" tak trochu jiné video od Android Asteroid!

"Gothai samurai" tak trochu jiné video od Android Asteroid!

12.9.2019

Android Asteroid již brzy pokřtí album "Amoeba" v pražském Lucerna Music baru. Videoklip k singlu "Gothai samurai" a v něm excelentní Jezus - sleduj zde.

mydy rabycad mají nový klip "numbers"

mydy rabycad mají nový klip "numbers"

17.11.2019

Mydy Rabycad vypouští do světa necelý týden před křtem ve Foru Karlín nový klip ze stejnojmenné desky "NUMBERS". Video ke zhlédnutí zde.

#221119 #mydyveforu


22.11.2019 mydy rabycad ve foru karlin!

22.11.2019 mydy rabycad ve foru karlin!

9.11.2019

Mydy Rabycad mají za sebou tři studiové desky. Získaly dvě nominace na cenu Anděl, byli oceněni v kategorii kapela a deska roku v anketě Žebřík a Žofie Dařbujánová získala v téže anketě 2. místo jako zpěvačka roku.  

Ve Foru Karlín představí novou desku Numbers, na které poodhalí svět, ve kterém se aktuálně nachází. Odkazují na digitální dobu, překotné změny i nepřehlednou změť stylů, kterými se inspirují. Výsledkem je tak komplexní show s vizuálem na míru šitým celé desce. O show design se stará Hcore Production.

Mydy Rabycad za sebou mají úspěšné léto na festivalech a jihokorejské turné. Na tyto úspěchy chtějí navazovat na domácí půdě pro své věrné fanoušky i nové příznivce koncertem, který má být vrcholem celé sezóny. Sami se nechávají slyšet, že i během celého koncertu se odehraje změna, jejich slovy transformace, doslova přelomová.

Předprodej vstupenek v síti GoOut. Více info na www.mydyrabycad.cz

Mydy Rabycad vydávají album NUMBERS, pokřtí jej v listopadu na velkolepé show ve Foru Karlín

Mydy Rabycad vydávají album NUMBERS, pokřtí jej v listopadu na velkolepé show ve Foru Karlín

25.10.2019

Mydy Rabycad  dnes vysílají do světa nové album NUMBERS, které o necelý měsíc později pokřtí ve Foru Karlín.

„S deskou NUMBERS přichází nová kapitola téhle kapely. Od poslední desky se v nás nahromadila spousta emocí a poznatků a zjistili jsme, že chceme dělat věci jinak, než tomu doposud bylo. Album je tedy krokem jiným směrem víc, než tomu bylo kdy dřív,” říká producent a klávesista Nèro Scartch. Album pokřtí na velkolepém koncertu 22. listopadu ve Foru Karlín, na který chystá pro fanoušky řadu novinek a překvapení. 

Vstupenky na velký koncert Mydy Rabycad a křest nového alba NUMBERS stojí 480 Kč a jsou k mání v síti Goout.
Více na www.mydyrabycad.cz nebo na FB události www.facebook.com/events/266477390668306/.